WEB SİTESİ SAHİBİ OLMAK

1 Giriş yapın veya hesap oluşturun.
2 Siparişini gözden geçirin.
3 Tüm hizmetlerinizi satın alın.

Site kurmak için (0216) 472 65 64 nolu telefondan danışmanımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz!

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma 9:30 - 16:30
Cumartesi - 9:30 - 11:00
Sadece randevu ile pazar günleri!

Asp.NET Avantajları

Visual Studio Neden Tercih Edilmelidir ?

Günümüzde web siteleri artık bir zorunluluk halinde.  Zira her işletmenin bir web sitesi olmak zorunda. Çağımızda alışveriş bile internet üzerinden gerçekleşmektedir. Tamda bu noktada etkileşimli web sitelerine ihtiyaç duyuyoruz. Visual Studio Microsoft tarafından yapılmış bir programdır. Bir çok ara yüz ve içerikleriyle kullanıcılarına rahatlık sağlar. Entegre hata ayıklayıcısı sayesinde kullanıcılar saatlerce hata ayıklamak yerine programın bu özelliği sayesinde bir kaç saniyede hatalarını düzeltebiliyor. Kendi veri tabanını program içinde çalıştırmasıda kullanıcılar tarafından tercih edilmesinde büyük bir rol oynar.

Programda c# , javascript gibi dillere ihtiyaç duyulur. Visual Studio kendi içine gömülü kodlarıyla kullanımı daha kolaydır. Sürükle bırak mantığıyla çalışır. Programda ; div oluşturmak yerine div çizebiliyor , Local ve Server kullanarak işlerinizi tek noktadan yönetebiliyorsunuz. Kısacası web sitenizi hazırlarken birkaç program kullanmak yerine hemen hemen bütün işlerinizi tek bir program üzerinden yürütebiliyorsunuz.

ASP.NET Neden Tercih Ediliyor ?

 

aspnet programlamaNeden asp.net’in tercih edildiğine gelirsek asp.net Microsoft tarafından desteklenmektedir. Visual Studio gibi bir programda kullanılır. Görsel olarak birçok işlemi gerçekleştiririz. ASP.Net dizaynı ve sunumu oldukça açık ve sadedir. Nesne Odaklı Programlama ile uğraşan programcıların beklentilerinin web karşılığı diyebiliriz. Aslında bu çatı ile var olan programcılık bilginiz ile ya da bildiğiniz bir programlama dili ile bir web projesi geliştirebilirsiniz. ASP.Net’in tercih edilmesindeki en büyük etken ise; geliştirme ortamıdır.

Asp.net yazılım dilinin avantajları nelerdir?

Bir çok dilde kodlama imkanı verir. Kendi bünyesinde 40’ tan fazla dil barındırır.Asp.net önceki yazılımlara göre daha hızlıdır her işlemde tekrar döngü yapmaz.Dizayn tarafından bağımsız olarak çalışır. Bir çok arayüze sahiptir.  Yorumlama temeline göre çalışan daha öncekilerle karşılaştırıldığında, erken bağdaştırma, tam zamanında derleme ve doğal iyileme ve tamponlama hizmetleri gibi avantajlar sağlamaktadır. Geliştirme ortamıyla bütünleştirilmiş olan Visual Studio ile sunulan zengin bir araç takımı ve tasarımcısı ile tamamlanmıştır.

Sunucuyu yeniden başlatma veya derlenmiş kodun değiştirilmesi gibi işlemlere gerek yoktur. Basit form bilgileri gönderiminden, kimlik doğrulama, kullanıcı tanıma, uygulama dağıtımı ve site yapılandırmaya kadar tüm genel görevleri yapmayı son derece basitleştirmektedir. Çalıştırıcı tarafından yakından izlenir ve yönetilir. Böylece yanlış davranan bir işlem varsa onun yerine uygulamanın istemleri devamlı şekilde yanıtlamasına yardım eden yeni bir işlem başlatılır.

Asp.net programlama dillerinden bağımsızdır. Asp.net web yazılımları geliştirebilmek için 20 programlama dili ve fazlasını kullanabiliriz. Asp.net de kullanılan programlama dilleri daha iyi olağanüstü durum işleme gücüne sahiptirler.  Asp.net yeni nesneye dayalı programlamayı destekleyen, girdi kontrolleri, programlanabilir listbox lari, yeni doğrulama kontrolleri (validation controls). Asp.net içerisinde örneğin DataGrid, DataList kontrolleri olup bu kontroller web yazılım geliştiricisinin hayatını çok kolaylaştırmaktadır.

 

 
TOP