WEB SİTESİ SAHİBİ OLMAK

1 Giriş yapın veya hesap oluşturun.
2 Siparişini gözden geçirin.
3 Tüm hizmetlerinizi satın alın.

Site kurmak için (0216) 472 65 64 nolu telefondan danışmanımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz!

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma 9:30 - 16:30
Cumartesi - 9:30 - 11:00
Sadece randevu ile pazar günleri!

Eticaret Sitesi İstiyorum

e-ticaret sitesi

E-ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gerekenler !

İnternet üzerinde ürünlerimi satışa sunmak ve binlerce kişiye sanal dünyadan ürün satmak istiyorsunuz. İşte tüm bu online ödeme sistemlerini, donanım ve sunucu hizmetlerini bir bütün dahilinde yazılım ile kontrol edilerek kurulan online satış sistemine Elektronik ticaret yani kısaca E-ticaret diyoruz.

 

Fakat eticaret sahibi olmadan önce bazı işlemleri tamamlamış ve yasal olmamız gerekmektedir. Eticaretten önce ticaret yapabilen şahıs yada şirket olmamız esastır. Bu nedenle vergi dairesine kayıtlı bir firmamızın olması gerekmektedir. Bu firma şahıs şirketi de olabilir çok ortaklı bir Limited Şirketi de olabilir. Eğer yeni başlıyor ve ilerde ne olacağını ön göremiyorsanız, küçük bir işletme ile başlayabilir ve işinizin durumuna göre firmanızı büyütebilirsiniz.

 

Eticaret sitesi üzerinden yapılan satışların faturalandırılması gerekmektedir.E-ticaret hukukuna göre ancak şirket sahipleri yapılan satışlardan gerekli vergileri devlete ödemek suretiyle eticaret sitesi üzerinden internette satış yapabilirler. Zaten Sanal Pos yada Ortak Ödeme sistemi başvuru zamanı geldiğinde de bankalar tarafından şirket evraklarımız bizden istenecektir. Şirket evraklarımızı sunamıyorsak zaten ödeme için gereken sistemleri de bankadan alamayacağımız için şirket olmanın kesin gerekli olduğu en başından şarttır.

 

Şirket aşamasından sonra bir eticaret yazılımına ihtiyacımız var. Bunun için teknolojinin rağbet gördüğü bir yazılım ve bu yazılıma sürekli detek vren piyasada kendini en az 5 sene varlığını ıspatlamış bir firma seçmeliyiz. Kesinlikle Magento ve Presto Shop gibi sistemlerden uzak durun derim. Başlangıçta ücretsiz olan bu sistemde her türlü ihtiyaç aşamasında tek başınıza kalırsınız. Kimse size destek vermez ve zamanınızı boşa harcamış olursunuz. İlk başta size ücretsiz temel fonsiyonları verirler. Sonrasında Pos entegrasyon, Ödeme entegrasyon, kargo adımları gibi adımlarda modül satarlar ve ücreti piyasadaki eticaret ürünlerinden daha pahalıya gelir.

 

e-ticaret sitesi kuruyoruz E-Ticaret Yazılımlarımız Mobil ve Tablet desteklidir. Asp.Net c# kodlama teknolojisi ile yazılımıştır.
ASP.NET; Microsoft tarafından geliştirilmiş bir web uygulama gelişimi teknolojisidir. Dinamik web sayfaları, web uygulamaları ve XML tabanlı web hizmetleri yaratılmasına olanak sağlar. Marenova Bilişim olarak  firmamızda çalışan mühendisler ASP.NET konusunda uzman niteliktedir.


Eticaret'te kargo firması seçimi önemlidir. Bir kargo firması ile anlaşma yapmanız menfaatinize olacaktır. Ürünleri toplu gönderim yaparken adetten dolayı kargo firması normal gönderim fiyatının altında bir fiyat seçeneği sunacaktır. Müşterileriniz daha hesaplı bir kargo ücreti ödeyeceği için memnuniyeti artacaktır.

 

Eticaret sitenizde mutlaka olması gereken bir kaç sözleşme bulunmaktadır. Bunlar mesafeli satış sözleşmesi, gizlilik sözleşmesi, üyelik sözleşmesi ve iade iptal koşullarıdır. Bunların sitenizde olmasına mutlaka dikkat edin. Sitenizden ürün alan kişiler bunları rahatlıkla görmelidir. Ana sayfanızın alt tarafında bunları sabit linklerde sürekli gösterebilirsiniz.

 

Eticaret sitesi işletmek dükkan işletmekle aynıdır. Müşterilerinizle ilgilenmeniz gerekir. Müşterilerinize sunacağınız hizmetin kalitesi iyi olmalıdır. Eticaret sitenizde bir sorun yaşandığı vakit hemen çözüm bulabilmelisiniz.İptal iade gibi durumlarda müşterilerinize kolaylıklar sunmalısınız. Aksi durumda yaşanılacak sorunlardan dolayı itibar kaybına uğrayabilir ve internet üzerinde kötü bir ün salabilirsiniz. Her yaptığınız olumlu satış size yeni bir müşteri kazandırabilir.

 

Eticaret sitenizin internet üzerinde doğal sonuçlarda bulunması gerekir. Buda Google SEO optimizasyonla ilgilidir. Sitenizin Google SEO kuralları ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu da sahip olduğunuz eticaret sitesi yazılımı ile alakalıdır. Yazılımın SEO desteklesi olması gerekmektedir. Marenova Bilişim'den satın aldığınız eticaret yada web sitelerinin tamamı Google SEO uyumludur.

 

Eticaret sitelerinde en çok tercih edilen ödeme sistemi kredi kartı ile yapılan ödemedir. Kredi kartı ile müşterilerinizin ödeme yapabilmesi için yazılıma entegre bir Banka sanal Pos yada Banka Ortak Ödeme Sistemi yada PAYPAL API Entegrasyonunun olması gerekmektedir. Bankadan alacağınız Sanal POS yada ortak ödeme sistemi başvurları için Banka Müşteri Temsilciniz ile görüşmeniz gerekmektedir. PAYPAL için Marenova Bilişim olarak biz entegrasyon çözüm ortağı olduğumuz için direk ofisimizden işlemlerinizi aynı gün tamamlayıp eticaret sitenizi kuruyoruz. Her türlü sorularınız yada detaylı bilgi için bizi 0216 472 65 64 nolu telefonumuzdan arayabilirsiniz.

TOP