WEB SİTESİ SAHİBİ OLMAK

1 Giriş yapın veya hesap oluşturun.
2 Siparişini gözden geçirin.
3 Tüm hizmetlerinizi satın alın.

Site kurmak için (0216) 472 65 64 nolu telefondan danışmanımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz!

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma 9:30 - 16:30
Cumartesi - 9:30 - 11:00
Sadece randevu ile pazar günleri!

SEO Kuralları

SEO çalışmanızı kuralına göre yapmalısınız !

Hiçbir SEO profesyoneli müşterisine kasten zarar vermez. Bu kural, müşteri sitesinin arama motorlarında indekslenmesini veya erişilmesini engelleyecek hiçbir teknoloji ve prosedürü kullanmamayı belirler. Üzerinde tartışılan standartlar Robots Exclusion Standard adresinde görülebilir.

seo hizmetiSEO uygulamasını doğru yapan yazılım firmaları, zararlı olduğunu bildiği uygulamalardan kaçınır. Ancak burdan da anladığımız işin aslı, SEO bir yazılım firması ile yapılmalıdır. Kişilerle değil. SEO kuralları değişkenlik gösterir ve bazen bu değişkenlikler sıklıkla olmaya başlar. SEO uygulaması yapan firmanın, hizmet verdiği müşteriye bu değişiklikleri acilen uygulaması gerekmektedir ki yapılan işlemler boşa gitmesin. Dolayısıyla hem yapılan SEO adımının takibinin de yapılması çok önemlidir. Eğer yapılan çalışmada reaksiyon zararlı bir şekilde alınıyorsa araştırmasının yapılıp acilen önleminin alınması gerekmektedir.

Seo uygulamasını düzgün yapanlar arama motoru kurallarını bilinçli olarak ihlal etmezler. Tüm işlemleri araştırarak ve alt yapı eğitimlerini almış olarak yaparlar. SEO ugulaması asla spam yapılarak uygulanmaz. Kopya içeriklerle SEO çalışması yapılmaz. Internet sitelerinden toplanan yazılarla BLOG yada sitelere içerik oluşturularak SEO çalışması yapılmaz. Bu gibi çalışmalar sitenizin tam tersi BANNED yani engellenmesine neden olur.

SEO'da en önemlisi web sitesinin alt yapısının SEO sistemine uyumlu olmasıdır. Uyumsuz bir web sitesi üzerinde kuralları ne kadar uygularsak uygulayalım SEO'da başarı sağlamak mümkün değildir. Öncelikle sEO yapılacak sitenin bilgisayar yazılım firması tarafından yazılmış olması esastır.

SEO yapılacak firmanın ticari bilgileri, faaliyet alanları, ünvan bilgileri hakkında yanıltıcı bilgiler verilmemesi gerekmektedir. Sonuçta yapılacak iş kalıcı bir çalışmadır ve kalıcı olabilecek yanlış bilgiler ile yola çıkmak sonradan dönülmesi çok zor ve sorunlu işlemler ortaya çıkartacaktır.

SEO uygulamamızı müşterimize yapmadan önce yanlış hedefler sunmaktan kaçınmalıyız. İyi bir SEO uzmanı asla "hemen çıkarsınız, 1 ayda birinci sırada olursunuz" gibi cümleler kullanmaz. SEO çalışmasının verim vermesi 9. haftadan itibaren başlar. SEO çok hızlı yol alınan bir çalışma değildir. Öncelikle SEO çalışması yaptıracak olan kişi de bunu kendisi kabullenmelidir. Karşımızda Google gibi bir devle mücadele ettiğimizi unutmayalım.

SEO çalışmasında aslında hem uzmana hemde müşteriye ortak işler düşmektedir. Müşteri, uzmanın taleplerini yerine getirmeli aynı zamanda kendi sektörü ile ilgili doğru bilgileri ona aktarmalıdır. Uzmanın kendisinden talep edeceği yazıları kendi çabaları ve özgün metinleriyle hazırlamadır.

En önemlisi de SEO yaptıracak müşteri, SEO firmasının daha önceki referanslarına bakmalı ve onların ilk sayfada olup olmadığını kontrol etmelidir.

 
TOP