WEB SİTESİ SAHİBİ OLMAK

1 Giriş yapın veya hesap oluşturun.
2 Siparişini gözden geçirin.
3 Tüm hizmetlerinizi satın alın.

Site kurmak için (0216) 472 65 64 nolu telefondan danışmanımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz!

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma 9:30 - 16:30
Cumartesi - 9:30 - 11:00
Sadece randevu ile pazar günleri!

VPN kullanmanın faydaları

VPN’ler (Sanal Özel Ağ anlamına gelir) sadece engellenen içeriğe erişmenize izin vermekle kalmaz aynı zamanda sizi korur ve internet bağlantınızı güvence altına alır.


VPN bağlantılar, şirketinizin online mahremiyetini korur ve internet bağlantınızı güven altına alırken, güvenli bir network işletmenizi sağlar. Kurum ağlarınıza remote bağlantı ile erişmek windows remote desktop programı ile kolaydır. Ancak bu bağlantı sizin bilginiz dışında da bağlantı bilgilerini bilen diğer kişilerin de sisteme erişimine olanak tanır. Dolayısıyla çok fazla güvenlik içeren bir bağlantı modeli değildir. Bahsettiğimiz bağlantı kurumsal şirkette kullanılan sunuculara bağlantı modeli için geçerlidir.

VPN (Virtual Private Network - Sanal Özel Ağ) İnternet üzerinden şifreli ve güvenli iletişimin sağlanması için düşünülmüş bir teknolojidir. VPN kurulumu maliyet, güvenlik ve kolay yapılandırma avantajı ile kullanımı tercih edilen bir sistemdir. VPN bağlantılarının türü de kendi aralarında seçeneklilik göstermektedir. VPN ile veriler oluşturulan güvenli tünelin bir ucunda paketlenir ve şifrelenir. Verilerin istenilen bağlantılara aktarılması da protokoller sayeseinde gerçekleşir. IPsec (Internet Protokol Security-İnternet Protokolü Güvenliği) ya da SSL (Secure Sockets Layer-Güvenli Yuva Katmanı) protokollerinden her hangi birisi kullanılabilir.

Ancak bizim bahsedeceğimiz bağlantı şekli SSL VPN'dir. SSL VPN (Secure Sockets Layer Virtual Private Network - Güvenli Yuva Katmanı Tabanlı Sanal Özel Ağ) daha kolay yönetilebilir ve daha ekonomik bir teknoloojidir. SSL VPN, HTTPS protokolü üzerinden çalışan bir VPN çeşitidir. Yani VPN ile bağlanmak istediğiniz sunucuya önce bir web tarayıcı ile adres satırına HTTPS://bağlantismi.com şeklide giriş yapılıp login olmamız gerekmektedir.

HTTPS(Hiper Metin Transferi Protokolü – Güvenli) , ayrıca SSL ile şifrelenmiş bir Web iletişimidir.  SSL, Uygulama katmanı seviyesindeki her protokolün şifrelenmesi için kullanılabilir. Bu nedenle SSL VPN bağlantı türünde her hangi bir donanım kullanılmadan yazılımsal çözümlerle güvenli bağlantı sağlanmış olur. SSL VPN ile bağlanıldıktan sonra sunucumuza yine Remote Desktop üzerinden bağlanabilir veya otomatik olarak bir remote uygulama açtırarak istediğimiz sunucuya erişim sağlayabiliriz.

SSL VPN ile bağlanırken aşağıdaki faydalar sağlanmış olur :

:: VPN ile bağlanmış olan tüm ağlar, sanki aynı network içindeymiş gibi çalışır.

:: Sadece ilk kurulum maliyeti vardır.  Kullanıcı için lisans ücreti ödenmez. Ek bir donanıma ihtiyaç yoktur. Ancak bazı sistemlerde SMS şifre gönderimi olabilir. Bu gibi durumlarda SMS ücretleri bir maliyet getirebilir.

:: Merkez ve diğer lokasyonlar arasında tek bir noktadan yönetilebilen bir ağ yapısı sağlanmış olur.

SSL VPN bilgilerin sadece doğru kişiler tarafından erişimini sağlar. Böylelikle bilgilerin doğruluğunun, bütünlüğünün ve gizliliğinin sağlanması garanti altına alınmış olur.
TOP