WEB SİTESİ SAHİBİ OLMAK

1 Giriş yapın veya hesap oluşturun.
2 Siparişini gözden geçirin.
3 Tüm hizmetlerinizi satın alın.

Site kurmak için (0216) 472 65 64 nolu telefondan danışmanımızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz!

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cuma 9:30 - 16:30
Cumartesi - 9:30 - 11:00
Sadece randevu ile pazar günleri!

Eticaret Sitesi Kurmak

eticaret sitesi kurulumu

E-ticaret son 10 yıldır ticaret dünyasında hızla gelişen yeni bir sektör olmuştur. Ancak konu içerisinde ticaret kavramı olunca bununla birlikte ödeme, güvenlik ve bir çok yasal prosedür söz konusudur. Bu nedenle aslında eticaret sitesi sahibi olmak yanında bir çok sorumluluğu da getirmektedir. Cadde üzerinde bir dükkanı olan bir işletmeci ile sanal dünyada mağazası olan bir işletmeciyi karşılaştırdığımızda sorumluluğunun da da büyük olduğunu görmekteyiz. Sonuçta sizi internette milyonlarca kişi defalarca ziyaret edebilirken cadde üzerinde mağazanız varsa sadece oradan geçenler sizi farkedebilmektedir.


NEREDEN BAŞLAMALI ?

Öncelikle eticaret'e girmeden önce ticari faaliyeti sürdürüyor olmak bir esastır. Mevcutta faturalarınız ve hali hazırda işleyen ticari bir firmanızın olması gerekmektedir. Eğer bu seçeneği atladıysanız geriye eticaret yazılımını yazdırmanıza veya kendinize uygun yazılımı seçmeye karar vermeye geliyor. Ücretsiz olan e-ticaret yazılımlarından sakınmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü eticaret mağazanızın tam çalışıp kar elde ettiği sırada çıkacak her türlü sorunda kendi başınıza çaresiz kalacaksınız.

Hazır ve ücretli olan eticaret sitesi yazılımlarını tercih etmeniz sizi bankalara karşı da pozitif noktada değerlendirmeye alacaktır. Daha önceden banka onayı verilmiş bir yazılım ile çok daha hızlı ve kolay şekilde onay sonucu alabilirsiniz.

BİZDEN ALACAĞINIZ E-TİCARET SİTESİNİN KURULUMU
Eticaret Sitesini Bizden Aldığınızda Herşey Çok Kolay
Öncelikle eticaret sitelerimiz bankalarla uyumlu olarak çalışmaktadır. Sizi asla yarı yolda bırakmayacak ASP.NET tabanlı bir eticaret yazılımına sahip olacaksınız. Üstelik yıllık Yenileme ücreti yok. Başka firmalarda olduğu gibi bize eticaret kullanım parası ödemek zorunda değilsiniz.
 

SANAL POS BAŞVURUSUNDA BULUNMAK

Sanal Pos başvurusu yapmadan önce bu şartları mutlaka yerine getirmiş olun;


•SSL Sertifikası alınmış ve kurulmuş olmalı
•Alan adı bilgileriniz tam ve eksiksiz olmalı
•Siteniz aktif, ürün ve fiyat bilgileri girilmiş ve gezilebilir durumda olmalı
•Banka yetkililerinin test etmesi için önceden tanımlanmış bir üyelik hazır durumda olmalı. Banka sizden hazır bir üyelik bilgisi isteyecek ve kayıtlı bir müşteri gibi sitenizde alışveriş yapacaktır.

 

Yukarıda yazılmış olan adımları eksiksiz olarak hazırlamışsanızsanal pos'unuzu almak için başvurabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde sanal pos’unuzu alırsanız, geriye sanal pos sistemini kurmak için e-ticaret yazılım üreticisinden ya da bir yazılımcıdan destek almanız gerekebilir. Bu arada bir çok popüler e-ticaret yazılımında, sanal pos entegrasyonlarının ücret karşılığı hazır olarak satılıp sisteminize kurulduğunu da belirtelim. İlk sanal pos entegrasyonu Marenova'da ücretsiz olarak yapılmaktadır.

 

SSL SERTİFİKANIZI ALIN


E-ticaret’in olmazsa olmazlarından biri de SSL güvenlik sertifikalarıdır. Web siteniz üzerinden müşterinin girdiği bilgileri diğer taraf “şifreli” şekilde ulaşmasını sağlayan bu gevenlik anahtarları kesinlikle isteğe bağlı olmayıp, mutlaka olması gereken bileşenlerden biridir. Zaten SSL sertifikanız web siteniz de yüklü değilse BANKA size Sanal Pos için onay vermeyecektir. SSL sertifikası sabit bir IP adresine bağlı olarak çalışır. Static IP yıllık olarak kiralanmaktadır. ISP hizmetini alacağınız yani hosting ve emaillerinizin kullandırılacağı firmadan bu hizmeti satın almalısınız.

 

EN ÖNEMLİSİ

Kesinlikle telefonla irtibat kurup sadece satış tarafında değil, satış sonrası eğitim ve destek konularında da sizin telefonunuza çıkacak bir şirketi seçmenizi tavsiye ederim. 300-400 TL ye yada bedava olarak alınan tüm eticaret sitelerinde yaşayacağız ortak problem her sorunda yanlız kalacağınızdır.

 
TOP